Pobierz dokument: plik_pdf

Wniosek o udostępnienie danych w trybie jednostkowym z Rejestru Dowodów Osobistych.

1. Podmiotom wymienionym w pkt Nr 2a , realizującym na podstawie ustaw szczególnych zadania publiczne, dane w trybie jednostkowym udostępnia się nieodpłatnie.
  2. Podmiotom wymienionym w pkt 2b, nierealizującym zadań publicznych na podstawie ustaw szczególnych, dane w trybie jednostkowym udostępnia się odpłatnie.

1. W trybie jednostkowym z Rejestru Dowodów Osobistych udostępnia się dane dotyczące jednego dokumentu lub dane dotyczące jednej osoby na jednorazowy wniosek złożony w formie pisemnej lub w formie dokumentu elektronicznego, na zasadach określonych w ustawie z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.
  2. Do korzystania z udostępniania danych w trybie jednostkowym są uprawnione:
  1. w zakresie niezbędnym do realizacji zadań określonych w ustawach szczególnych:
  •   organy prokuratury;
  •   organy Policji;
  •   Komendant Główny Straży Granicznej;
  •   Szef Służby Wywiadu Wojskowego;
  •   Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego;
  •   organy Służby Celnej;
  •   Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej;
  •   Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego;
  •   Szef Agencji Wywiadu;
  •   Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego;
  •   Szef Krajowego Centrum Informacji Kryminalnych;
  •   wywiad skarbowy;
  •   sądy
  1. inne podmioty, jeżeli:
  •   wykażą w tym interes prawny lub
  •   wykażą w tym interes faktyczny, a podmiot udostępniający dane uzyska zgodę osoby, której udostępniane dane dotyczą.
  1. Odmowa udostępnienia danych w trybie jednostkowym następuje w drodze decyzji administracyjnej.

1. Ustawa z dnia 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych (Dz. U. 2010 r. Nr 167,  poz. 1131 z późn. zmianami).
  2. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie określenia wzorów wniosków o udostępnienie danych z Rejestru Dowodów Osobistych oraz dokumentacji związanej z dowodami osobistymi z dnia 7 października 2011 r. (Dz. U. z  2011 r.Nr 243, poz. 1452).

Wszelkie informacje na temat przebiegu sprawy można uzyskać kontaktując się z urzędem osobiście:
Referat Organizacyjny i Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy Stare Bogaczowice  – pokój Nr 8.
Informacje można uzyskać również telefonicznie pod numerem telefonu: (74) 8452 724.